Slide thumbnail
Acı Kaybımız: Hüsamettin Kavi (1950 - 2022)
17 Eylül 2022 Cumartesi
Slide thumbnail
Global İlişkiler Forumu, Young Fellows Programı İçin Başvuru Alımlarına Başlamıştır
Slide thumbnail
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
Slide thumbnail
GİF Diplomasi Seminerleri Programı İçin Başvurular Açılmıştır
Slide thumbnail
Acı Kaybımız: Büyükelçi (E) İlter Türkmen (1927 - 2022)
Slide thumbnail
Eski İspanya Dışişleri Bakanı Ana Palacio ile Çevrimiçi Toplantı
21 Haziran 2022 Salı
Slide thumbnail
Eski NATO Daimi Temsilcisi ve GİF YK Başkan Yardımcısı Büyükelçi (E) Ahmet Üzümcü ve Eski NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi (E) Fatih Ceylan ile Ankara Yuvarlak Masa Toplantısı
1 Haziran 2022 Çarşamba
Slide thumbnail
Global İlişkiler Forumu Yönetim Kurulu Anıtkabir Ziyareti
1 Haziran 2022 Çarşamba
Slide thumbnail
IFRI Türkiye ve Orta Doğu Programı Kıdemli Araştırma Görevlisi Dorothée Schmid ile Yuvarlak Masa Toplantısı
27 Mayıs 2022 Cuma
Slide thumbnail
Brookings Enstitüsü Kıdemli Misafir Araştırmacısı Prof. Dr. Kemal Kirişci ile Yuvarlak Masa Toplantısı
26 Mayıs 2022 Perşembe
Slide thumbnail
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
Slide thumbnail
Ford Motor Company Eski CEO’su ve Başkanı Jacques Nasser ile Akşam Yemeği
17 Mayıs 2022 Salı
Slide thumbnail
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Slide thumbnail
Institut du Bosphore - Global İlişkiler Forumu Çevrimiçi Panel Toplantısı
21 Nisan 2022 Perşembe
Slide thumbnail
Chicago Üniversitesi Ekonomi Profesörü Ufuk Akçiğit ile Yuvarlak Masa Toplantısı
31 Mart 2022 Perşembe
Slide thumbnail
Cambridge Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Helen Thompson ile Çevrimiçi Toplantı
29 Mart 2022 Salı
Slide thumbnail
GİF Genç Profesyoneller Programı 2021-2022 Dönemi Birinci Toplantı
13 Mart 2022 Pazar
Slide thumbnail
İsrail Maslahatgüzarı İrit Lillian ile Çevrimiçi Toplantı
16 Mart 2022 Çarşamba
Slide thumbnail
Oxford Poverty and Human Development Initiative (OPHI) Direktörü Dr. Sabina Alkire ile Çevrimiçi Toplantı
3 Mart 2022 Perşembe
Slide thumbnail
Seçimlere Doğru ve Sonrası Türkiye-Batı İlişkileri Panel Toplantısı
28 Şubat 2022 Pazartesi
Slide thumbnail
Ukrayna’nın Yanındayız
Slide thumbnail
GİF 14. Olağan Genel Kurulu
24 Şubat 2022 Perşembe
Slide thumbnail
GİF Yapay Zeka Panel Toplantısı
27 Ocak 2022 Perşembe
Slide thumbnail
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) YK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aydın ile Çevrimiçi Toplantı
24 Ocak 2022 Pazartesi
Slide thumbnail
Ukrayna Krizindeki Güncel Gelişmeler Panel Toplantısı
20 Ocak 2022 Perşembe
Slide thumbnail
2022 Yılına Girerken Türkiye Ekonomisi ve Para Politikaları Panel Toplantısı
6 Ocak 2022 Perşembe
Slide thumbnail
GEMCORP Capital Başekonomisti Dr. Simon Quijano-Evans ile Çevrimiçi Toplantı
16 Aralık 2021 Perşembe
Bilgi Notları
Slide thumbnail
Dış Politikada Tornistan
29.08.2022
Slide thumbnail
Genişlemenin Dönüşü
22.06.2022
Slide thumbnail
Sınırlar ve Yeni Avrupa
12.05.2022
Slide thumbnail
Kimyasal Silahların Yasaklanması Sözleşmesi’nin Çeyrek Asırlık Uygulanmasında Karşılaşılan Sınamalar
28.04.2022
Düşündürenler & GİF'ten Haberler
GİF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve OPCW Genel Direktörü (E) Sayın Büyükelçi (E) Ahmet Üzümcü, "The Most Distinguished Order of St. Michael and St. George" Fahri Nişanına Layık Görüldü.
27.12.2021
Sayın Büyükelçi (E) Üzümcü, Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott tarafından takdim edilen "The Most Distinguished Order of St. Michael and St. George" fahri nişanı ile onurlandırılmıştır.
Güven Hastanesi YK Başkanı ve GİF Üyesi Sayın Nüket Küçükel Ezberci, İtalya’nın ’’Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia’’ Ünvanına Layık Görüldü
22.11.2021
Sayın Küçükel Ezberci, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı tarafından sunulan ’’Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia’’ nişanıyla onurlandırılmıştır.
Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü ve GİF Üyesi Prof. Dr. Füsun Türkmen, "Chevalier de la Légion d’Honneur" Ünvanına Layık Görüldü
22.11.2021
Prof. Füsun Türkmen, Fransa Büyükelçisi Sayın Hervé Magro tarafından "Chevalier de la Légion d’Honneur" ünvanı ile onurlandırılmıştır.
GİF İcra Komitesi Başkanı Sayın Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Küresel Oyuncu Olarak AB Konulu Friends of Europe Değerlendirme Yazısı
10.11.2021
Sayın Büyükelçi (E) Selim Yenel, Friends of Europe için kaleme aldığı yazısında AB’nin küresel oyuncu olmasının önündeki zorluklar ile fırsat aralıklarını değerlendirmektedir.
Acı Kaybımız - Sami Kohen (1928 - 2021)
19.10.2021
Milliyet Gazetesi yazarı, usta gazeteci yazar ve GİF Üyesi Sayın Sami Kohen’i saygıyla anıyor, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü ve GİF Kurucu Üyesi Dr. Fatih Birol, TIME Dergisi Tarafından “2021 Yılının En Etkili 100 Kişisi” Listesine Seçilmiştir.
21.09.2021
Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü ve GİF Kurucu Üyesi Dr. Fatih Birol, TIME dergisi tarafından “2021 Yılının En Etkili 100 Kişisi” listesinde yer alarak listede adı geçen tek Türk olmuştur.
Yeni GİF Özel Raporu: Türkiye - Avrupa Birliği İlişkileri İçin Yol Haritası
21.06.2021
Türkiye - Avrupa Birliği ilişkilerinde daha yapıcı ve yenilikçi bir anlayışın nasıl oluşabileceğini tartışan yeni GİF Özel Raporunu, sitemizin Yayınlar bölümünde görüntüleyebilirsiniz.
GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Katkıda Bulunduğu Dış İlişkiler Konseyi’nin G7 Toplantısı CoC Küresel Bilgi Notu Yayımlanmıştır.
20.06.2021
Council of Councils tarafından düzenlenen "Biden’s Summitry Was Reassuring for the West. Now Comes the Hard Part." başlıklı Küresel Bilgi Notu yazı dizinde, GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in yazısı da bulunmaktadır
Sayın Büyükelçi (E) Volkan Vural’ın Ermenistan Ziyaretine Dair Anıları
10.05.2021
1991 yılında Türkiye’nin Ermenistan’ı ziyaret eden ilk Büyükelçisi olan Sayın Büyükelçi (E) Volkan Vural, GİF için kaleme aldığı yazısında tarihi ziyareti boyunca gözlemledikleri ile sonrasındaki olayları anlatmaktadır.
Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) Genel Direktörü ve GİF YK Başkan Yardımcısı Sayın Büyükelçi (E) Ahmet Üzümcü’nün Türk-Ermeni İlişkilerine Dair Anıları ve Gözlemlerini Paylaştığı Yazı
04.05.2021
Sayın Büyükelçi (E) Ahmet Üzümcü, GİF için kaleme aldığı ve konuya dair kendi hayatından örnekler verdiği yazıda Türk-Ermeni ilişkilerini iyileştirmek için neler yapılabileceğini tartışmaktadır.
Çalışma Grupları GİF Çalışma Grupları, orta ve uzun vadede belirsizlik taşıyan konular üzerine dengeli tespitler yapmayı ve bu tespitler doğrultusunda Türkiye’ye yönelik uygulanabilir kavramsal ve kurumsal politika önerileri sunmayı amaçlamaktadır.
Dolaylı Diplomasi (Track-II) ÇalışmalarıGİF Dolaylı Diplomasi (Track-II) Çalışmaları; başka bir ülke ile Türkiye arasındaki mevcut resmi diyaloğun sivil toplum seviyesine taşınması, ikili ilişkilere temas eden konuların derinlemesine ele alınarak dış politika süreçlerine ve kamu diplomasisine katkıda bulunulması amacıyla, muhatap ülkenin ileri gelenleriyle yürütülen temas ve istişare süreçleridir.
Uluslararası ProjelerUluslararası Projeler, dünyanın farklı yerlerinden değer, amaç ve ilgi alanları GİF’inkilerle örtüşen kişi ve kurumlarla hayata geçirilen konu bazlı işbirliklerini kapsamaktadır.
GİF Özel Raporları GİF Özel Raporları, yapısal ama güncel yansıması olan, küresel öneme sahip meselelere dair tartışmaların genel çerçevesini ele alan ve Türkiye’nin bu meselelerdeki konumuna uzun vadeli bir bakış açısı ve politika önerileri geliştirmesini hedefleyen raporlardır.
Gazeteci Selin Nasi ve Sayın Büyükelçi (E) Namık Tan ile Süreğen İsrail Seçimlerinin Türkiye-İsrail İlişkilerine Yansımaları - 11 Ağustos 2022
EU Turkey Forum işbirliği ile düzenlenen "Türkiye - AB İlişkileri İçin Yol Haritası" panel toplantımızın kaydını, aşağı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.
GİF Young Fellows Programı2020 senesinde yeniden yapılandırma amacıyla faaliyetlerine ara verilen GİF Young Scholars seminer programları, 2022 yılında yeni içeriği ve formatı ile GİF Young Fellows seminer programları adı ile hayata geçirilmiştir. Program için başvurular, 30 Eylül 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.
GİF Genç Akademisyenler ProgramıGİF Genç Akademisyenler Programı, doktora eğitimine devam etmekte olan veya doktorasını son 3 sene içerisinde tamamlamış genç akademisyenler için tasarlanmıştır. Programın 2021 dönemi için başvuru alımlarımız başlamıştır. Son başvuru tarihi 15 Şubat 2021 tarihine uzatılmıştır.
GİF Genç Profesyoneller ProgramıGİF Genç Profesyoneller Programı, en az 4 yıl iş tecrübesi olan ve 38 yaşını aşmamış katılımcılara yöneliktir. Programın 2021-2022 dönemi için başvuru süreci sona ermiştir.