Arama sonuçları

Arama sonuçları

"-" için arama sonuçları

614 sonuç bulundu.
GİF Üyesi, MİT Müsteşarı (E) Sayın Büyükelçi Sönmez Köksal’ın röportajı 16 Ekim 2017 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayımlanmıştır.
Haziran ayında başlaması planlanan 2019-2020 dönemi Young Scholars Programı idari sebeplerden ötürü yapılamayacak olup, program için başvuru alınmayacaktır.
GİF Genç Profesyoneller Programı, en az 4 yıl iş tecrübesi olan ve 38 yaşını aşmamış katılımcılara yöneliktir. Program, düşünmeyi, düşüncelerini tevazu ile paylaşmayı ve diğer düşünceleri merakla değerlendirmeyi içselleştirmiş bireyleri bir araya getirmektedir.
GİF Genç Akademisyenler Programı, doktora eğitimine devam etmekte olan veya doktorasını son 3 sene içerisinde tamamlamış genç akademisyenler için tasarlanmıştır.
Uluslararası Projeler, dünyanın farklı yerlerinden değer, amaç ve ilgi alanları GİF’inkilerle örtüşen kişi ve kurumlarla hayata geçirilen konu bazlı işbirliklerini kapsamaktadır.
GİF Çalışma Grupları, orta ve uzun vadede belirsizlik taşıyan konular üzerine dengeli tespitler yapmayı ve bu tespitler doğrultusunda Türkiye’ye yönelik uygulanabilir kavramsal ve kurumsal politika önerileri sunmayı amaçlamaktadır.
GİF Dolaylı Diplomasi (Track-II) Çalışmaları; başka bir ülke ile Türkiye arasındaki mevcut resmi diyaloğun sivil toplum seviyesine taşınması, ikili ilişkilere temas eden konuların derinlemesine ele alınarak dış politika süreçlerine ve kamu diplomasisine katkıda bulunulması amacıyla, muhatap ülkenin ileri gelenleriyle yürütülen temas ve istişare süreçleridir.
Türkiye’nin uzun vadeli politikalarına katkı yapmak isteyen genç akademisyenleri GİF’in çalışmalarına ve faaliyetlerine dahil etmek amacıyla tasarlanan GİF Genç Akademisyenler Programı’nın “Turkeyʼs Foreign Policy Towards China, Analysis and Recommendations for Improvement” başlıklı üçüncü makalesi yayımlandı. Dr. Altay Atlı tarafından kaleme alınan makaleye ulaşmak için tıklayınız.        
GİF Yuvarlak Masa Toplantıları Serileri, GİF Çalışma Grupları ile GİF üyeleri arasındaki etkileşimin devamlılığını sağlayacak kurumsal mekanizmalar olarak düşünülmüştür. GİF Yuvarlak Masa Toplantıları Serisi kapsamında gerçekleştirilen toplantılar tüm GİF üyelerinin katılımına açıktır.
GİF Üyesi Sayın Büyükelçi (E) Ümit Pamir’in, 30 Ekim – 1 Kasım 2016 tarihlerinde Berlin’de gerçekleşen 9. Council of Councils Bölgesel Konferansı’nın “Göç ve Bölgesel Güvenlik” konulu oturumu için yazdığı makale...
Council of Councils üyesi kurumların temsilcileri tarafından yazılan, ABD’deki seçim sonuçlarının küresel işbirliği üzerine olası etkilerini inceleyen analiz ve öneri notları.
GİF Üyesi Sayın Büyükelçi (E) Bozkurt Aran’ın, 2016 Aralık tarihinde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yayımlanan "Küreselleşme, Avrupa Birliği ve Ekonomik Bütünleşme" başlıklı değerlendirme notu.
GİF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Memduh Karakullukçuʼnun, Center for Complex Operations tarafından hazırlanan PRISM dergisinin "European Security in the 21st Century" başlıklı 6. sayısında yayımlanan yazısı.
GİF üyelerinden Büyükelçi (E) Özdem Sanberkʼin, "Analist" dergisinin, Haziran 2016 tarihli 64. sayısında yayımlanan "ABʼdeki Kriz veya Uluslarüstü Yönetişim Ütopyası" makalesi.
GİF üyelerinden Büyükelçi (E) Ünal Çeviközʼün, "Hürriyet" gazetesinde, 26 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan "Referandum Yeni Bir Avrupanın Habercisi" adlı makalesi.
Türkiye’nin uzun vadeli politikalarına katkı yapmak isteyen genç akademisyenleri GİF’in çalışmalarına ve faaliyetlerine dahil etmek amacıyla tasarlanan GİF Genç Akademisyenler Programı’nın “The Russian-Turkish Rapprochement: Policy Options for Ankara and its Allies” başlıklı dördüncü makalesi yayımlandı.
Türkiye’nin uzun vadeli politikalarına katkı yapmak isteyen genç akademisyenleri GİF’in çalışmalarına ve faaliyetlerine dahil etmek amacıyla tasarlanan GİF Genç Akademisyenler Programı’nın “State Responses to Cyber Operations” başlıklı beşinci makalesi yayımlandı.
GİF Üyesi, Birleşmiş Milletler ve NATO Daimi Temsilcisi (E) Sayın Büyükelçi Ümit Pamir’in röportajı 16 Ekim 2017 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayımlanmıştır.
GİF Yönetim Kurulu Üyesi, İş Bankası Genel Müdürü, Sayın Adnan Bali’nin Türkiye ekonomisi ve maruz kaldığı kur atakları hakkında, 13 Ağustos 2018 tarihinde Dünya gazetesinde yayımlanan, değerlendirmeleri.
NATO, gündemin ana maddelerinden birinin NATO-Rusya ilişkileri olacağı 11-12 Haziran’daki Brüksel’de gerçekleşecek zirveye hazırlanmakta; Finlandiya’da ise Başkanlar düzeyinde bir ABD-Rusya Zirvesi gerçekleşmesi ihtimali belirmektedir. NATO ile Rusya’nın önümüzdeki yıllarda güvenli bir şekilde bir arada var olmalarına ve dolayısıyla Avrupa güvenliğinin pekiştirilmesine dair yeni fikirlerin gündeme gelmesine ihtiyaç bulunmaktadır.
Sayın Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Fransa Dışişleri Bakanı Sayın Jean-Yves le Drian tarafından “Officier dans l’Ordre National de la Légion d’Honneur “ ünvanı ile onurlandırılmıştır.
GİF Üyesi, Birleşmiş Milletler ve NATO Daimi Temsilcisi (E) Sayın Büyükelçi Ümit Pamir’in röportajı 10 Eylül 2018 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayımlanmıştır.
Sağlıklı ve yerleşik demokrasilerde iktidarlar seçimle gelir, seçimle giderler...
GİF’in ev sahipliği yaptığı, 8-9 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen Geniş Avrupa’da İşbirliği Çalışma Grubu’nun toplantısında mutabık kalınan konuşma maddeleri aşağıda yer almaktadır.
İstanbul ve Moskova merkezli iki saygın düşünce kuruluşu, aylarca süren ortak bir çalışmadan sonra, Türk-Rus ilişkilerini farklı bir şekilde ele alan bir rapor yayımladı . “Çalkantılı bir bölgede Rus-Türk İşbirliği Olanakları” başlıklı belge, önceki akşam İstanbul’daki “Global İlişkiler Forumu” (GİF) ile Rusya’daki “Carnegie Moskova Merkezi” (CMC)’nin ortak bir toplantısında kamuoyuna açıklandı.
Geçmişte ulusal güvenlik denince akla daha çok askeri konular gelirdi. Açıkçası, bunlar da o zaman toplumun pek tartışamadığı “tabu” konular arasındaydı.
Erdoğan’ın "İslam dünyası parçalanıyor, bir şeyler yapalım" mealindeki uyarısı, dikkatli olunmazsa, Türkiye’yi de, başka bölgeleri de içine çekme tehlikesine işaret ediyor.
Dünya petrol piyasa- sındaki düşük fiyat trendi öyle devam edecek mi, yoksa tekrar yükselişe yönelecek mi?
Merkezi İstanbul’da bulunan düşünce kuruluşu Global İlişkiler Forumu’nun (GIF) kamuoyuna sunduğu raporda Türkiye-ABD arasındaki ilişkinin yeniden tanımlanması ve salt stratejik çıkarlara dayanmaması gerektiği görüşü öne çıktı.
GİF için özel olarak hazırlanan İngilizce yazıda Sayın Büyükelçi (E) Fatih Ceylan, NATO’nun Ortadoğu’daki konumu hakkındaki değerlendirmelerini paylaşmaktadır.
Sayın Büyükelçi (E) Selim Yenel tarafından İngilizce olarak kaleme alınan bilgi notu, Türkiye - AB ilişkilerinin evrimleşme sürecinin tarihçesini vermekte ve geleceği hakkındaki öngörülerini ayrıntılandırmaktadır.