Slide thumbnail
GİF Genç Akademisyenler Programı 2021 Dönemi Başvuruları, 15 Şubat 2021 Tarihine Kadar Uzatılmıştır.
Slide thumbnail
Observer Research Foundation (ORF) Başkanı Samir Saran ile Çevrimiçi Toplantı
12 Ocak 2021 Salı
Slide thumbnail
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova ile Çevrimiçi Toplantı
5 Ocak 2021 Salı
Slide thumbnail
Li & Fung Şirketler Grubu Onursal Başkanı Dr. Victor Fung ile Çevrimiçi Toplantı
14 Aralık 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
Atabay Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ArGe ve İnovasyon Direktörü Doğan Taşkent ile Çevrimiçi Toplantı
10 Aralık 2020 Perşembe
Slide thumbnail
Yeni Zelanda Eski Genel Valisi Sayın Silvia Cartwright ile Çevrimiçi Toplantı
9 Aralık 2020 Çarşamba
Slide thumbnail
Anatolian Geophysical Kurucusu ve GeoTomo CTO’su Dr. Öz Yılmaz ile Çevrimiçi Toplantı
3 Aralık 2020 Perşembe
Slide thumbnail
University of Southern California Gazetecilik ve Kamu Diplomasisi Profesörü Prof. Philip Seib ile Çevrimiçi Toplantı
27 Kasım 2020 Cuma
Slide thumbnail
EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) Ülke Direktörü Arvid Tuerkner ve EBRD Kıdemli Bölgesel Ekonomisti Roger Kelly ile Çevrimiçi Toplantı
19 Kasım 2020 Perşembe
Slide thumbnail
Singapur Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Büyükelçi Jonathan Tow ile Çevrimiçi Toplantı
6 Kasım 2020 Cuma
Slide thumbnail
10 Kasım’da Ata’mızı Saygıyla Anıyoruz
Slide thumbnail
TCMB Eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara ile Çevrimiçi Toplantı
27 Ekim 2020 Salı
Slide thumbnail
İsveç Eski Başbakanı Carl Bildt ile Çevrimiçi Toplantı
21 Ekim 2020 Çarşamba
Slide thumbnail
Avusturya Dışişleri Eski Bakanı, International Centre for Migration Policy Development (ICMPD) Genel Direktörü Michael Spindelegger ile Çevrimiçi Toplantı
12 Ekim 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
Carnegie Europe Kıdemli Araştırmacısı Thomas de Waal ile Çevrimiçi Toplantı
9 Ekim 2020 Cuma
Slide thumbnail
Council on Foreign and Defense Policy (SVOP) Başkanı ve “Russia in Global Affairs” Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fyodor Lukyanov ile Çevrimiçi Toplantı
29 Eylül 2020 Salı
Slide thumbnail
New York Valisi (E) Sayın George E. Pataki ile Çevrimiçi Toplantı
17 Eylül 2020 Perşembe
Slide thumbnail
Hacettepe Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ile Çevrimiçi Toplantı
14 Eylül 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
KÜDENFOR Kurucu Direktörü, Tümamiral (E) Cem Gürdeniz ile Çevrimiçi Toplantı
4 Eylül 2020 Cuma
Slide thumbnail
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Sayın Büyükelçi Christian Berger ile Çevrimiçi Toplantı
30 Haziran 2020 Salı
Slide thumbnail
Centre for European Policy Studies (CEPS) Direktörü Dr. Daniel Gros ile Çevrimiçi Toplantı
25 Haziran 2020 Perşembe
Slide thumbnail
İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan ile Çevrimiçi Toplantı
22 Haziran 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
Dow Kimya Şirketi Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Kamu İlişkileri Kıdemli Direktörü Howard Chase ile Çevrimiçi Toplantı
16 Haziran 2020 Salı
Slide thumbnail
Brookings Enstitüsü Kıdemli Uzmanı Dr. Constanze Stelzenmüller ile Çevrimiçi Toplantı
15 Haziran 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Küresel Sağlık ve Sosyal Tıp Bölümü Başkanı Prof. Dr. Paul Farmer ile Çevrimiçi Toplantı
8 Haziran 2020 Pazartesi
Slide thumbnail
Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouamé ile Çevrimiçi Toplantı
5 Haziran 2020 Cuma
Düşündürenler & GİF'ten Haberler
GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Katkıda Bulunduğu Dış İlişkiler Konseyi’nin ABD Kongre Binası Saldırısı CoC Küresel Notu Yayımlanmıştır.
16.01.2021
Council of Councils tarafından düzenlenen "U.S. Capitol Breach Was a Shot Heard Round the World" başlıklı Küresel Notu yazı dizinde, GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in yazısı da bulunmaktadır.
Yeni Global İlişkiler Forumu Yayını: Açık Telgraf
31.12.2020
GİF üyesi yirmi bir emekli Büyükelçinin meslek hayatlarında yaşadıkları küçük anılar ve gözlemlerinin toplandığı ’Açık Telgraf’ kitabı, sitemizde yayınlanmıştır.
Acı Kaybımız - Prof. Dr. Ahmet Acar (1949 - 2020)
28.12.2020
GİF Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eski Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’ı saygıyla anıyor, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Eski NATO Daimi Temsilcisi GİF Üyeleri Tarafından European Leadership Network (ELN) İçin Kaleme Alınan S-400 Krizi Makalesi Yayımlanmıştır
19.12.2020
NATO Daimi Temsilcileri (E) Sayın Büyükelçi Ahmet Üzümcü, Sayın Büyükelçi Mehmet Fatih Ceylan ve Sayın Büyükelçi Ümit Pamir’in ortak katkılarıyla hazırlanan makalede Türkiye ile NATO’nun S-400 sorununu nasıl çözebilecekleri tartışılmaktadır.
GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Avrupa Birliği Yaptırım Politikaları Konulu Değerlendirme Yazısı
14.12.2020
Büyükelçi (E) Yenel, kaleme aldığı değerlendirme yazısında Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye dair yaptırım politikalarının yakın tarihini belgeleyip bu politikaların neden başarısız olduklarını sorgulamaktadır.
TEPAV Ticaret Çalışmaları Merkezi Direktörü ve GİF Üyesi Sayın Büyükelçi Bozkurt Aran’ın, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması Hakkındaki Yazısı
01.12.2020
TEPAV Ticaret Çalışmaları Merkezi Direktörü ve GİF Üyesi Sayın Büyükelçi Bozkurt Aran, kaleme aldığı yazıda geçtiğimiz haftalarda imzalanan Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşmasını değerlendirmiştir.
GİF, Yeni Uzman Pozisyonu İçin Başvuru Alımlarına Başlamıştır
01.12.2020
GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Makalesi Dış İlişkiler Konseyi’nin ABD Seçimleri Hakkındaki Yazı Dizisinde Yayımlanmıştır.
12.11.2020
Council of Councils tarafından düzenlenen "Biden and the World: Global Perspectives on the US Presidential Election" yazı dizisinde, GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in de yazısı bulunmaktadır.
GİF Onursal Üyesi Gazeteci Yazar Sayın Sami Kohen, Dışişleri Bakanlığı Tarafından ‘Üstün Hizmet Ödülü’ne Layık Görüldü
20.10.2020
Sayın Kohen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından takdim edilen ödül ile dışişlerine yaptığı katkılardan dolayı onurlandırılmıştır.
GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in Katkıda Bulunduğu Dış İlişkiler Konseyi’nin CoC Birleşmiş Milletler Yazı Dizisi Yayımlanmıştır.
15.09.2020
Council of Councils tarafından Birleşmiş Milletler’in 75. yılına istinaden düzenlenen Küresel Perspektifler yazı dizisinde, GİF İcra Komitesi Başkanı Büyükelçi (E) Selim Yenel’in de yazısı bulunmaktadır.
Çalışma Grupları GİF Çalışma Grupları, orta ve uzun vadede belirsizlik taşıyan konular üzerine dengeli tespitler yapmayı ve bu tespitler doğrultusunda Türkiye’ye yönelik uygulanabilir kavramsal ve kurumsal politika önerileri sunmayı amaçlamaktadır.
Dolaylı Diplomasi (Track-II) ÇalışmalarıGİF Dolaylı Diplomasi (Track-II) Çalışmaları; başka bir ülke ile Türkiye arasındaki mevcut resmi diyaloğun sivil toplum seviyesine taşınması, ikili ilişkilere temas eden konuların derinlemesine ele alınarak dış politika süreçlerine ve kamu diplomasisine katkıda bulunulması amacıyla, muhatap ülkenin ileri gelenleriyle yürütülen temas ve istişare süreçleridir.
Uluslararası ProjelerUluslararası Projeler, dünyanın farklı yerlerinden değer, amaç ve ilgi alanları GİF’inkilerle örtüşen kişi ve kurumlarla hayata geçirilen konu bazlı işbirliklerini kapsamaktadır.
GİF Özel Raporları GİF Özel Raporları, yapısal ama güncel yansıması olan, küresel öneme sahip meselelere dair tartışmaların genel çerçevesini ele alan ve Türkiye’nin bu meselelerdeki konumuna uzun vadeli bir bakış açısı ve politika önerileri geliştirmesini hedefleyen raporlardır.
GİF Young Scholars ProgramıGİF Young Scholars Programı yeniden kavramsallaştırma sürecinde olduğundan dolayı program için şimdilik başvuru alınmayacaktır. Yakın zamanda çıkması planlanan duyuruları web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
GİF Genç Akademisyenler ProgramıGİF Genç Akademisyenler Programı, doktora eğitimine devam etmekte olan veya doktorasını son 3 sene içerisinde tamamlamış genç akademisyenler için tasarlanmıştır. Programın 2021 dönemi için başvuru alımlarımız başlamıştır. Son başvuru tarihi 15 Şubat 2021 tarihine uzatılmıştır.
GİF Genç Profesyoneller ProgramıGİF Genç Profesyoneller Programı, en az 4 yıl iş tecrübesi olan ve 38 yaşını aşmamış katılımcılara yöneliktir. Program, düşünmeyi, düşüncelerini tevazu ile paylaşmayı ve diğer düşünceleri merakla değerlendirmeyi içselleştirmiş bireyleri bir araya getirmektedir.