GiF Grupları
GİF Genç Profesyoneller Programı
Geçmiş Etkinlikler
GİF Genç Profesyoneller Programı 2014-2015 Dönemi 1.Toplantı

GiF Grupları

GİF Genç Profesyoneller Programı
2014-2015 Dönemi
1.ToplantıGİF’i kamuya ve kamu dışında üst düzey karar vericilere fikri fayda sağlayan kurumlar arasına yerleştirirken, kurumsal yeteneğinin de kalıcı olması için, genç karar vericileri GİF’ in çalışmalarına dahil etme amacıyla oluşturulan GİF Genç Profesyoneller Programı’nın 2015 dönemi adaylarıyla ilk toplantısı 14 Mart 2015 günü gerçekleştirildi.

"Küreselleşmenin Geleceği: Ekonomi ve Teknoloji" konusunun ele alındığı bu ilk toplantıda 4 katılımcı, GİF ekibiyle birlikte belirlenen kitaplardan yola çıkarak hazırladıkları sunumları bütün katılımcılar ile paylaştılar. Her sunumun ardından  küresel kilitlenme kavramı akılda tutularak, "Küreselleşmenin Geleceği: Ekonomi ve Teknolojikonusu hakkında seçilen kitaptan çıkarılan tespit veya öneriler üzerine  bir tartışma gerçekleştirildi. Tartışmalarda öne çıkan kavramların, küresel sistem seviyesinde ne ifade edebileceği üzerinde de duruldu.

 
Bu ilk toplantıda, "Küreselleşmenin Geleceği: Ekonomi ve Teknoloji" konusu tartışılırken yararlanılan kitaplar aşağıdaki gibidir:

 

  • Making it in America – Suzanne Berger
  • Innovation and the State – Dan Breznitz
  • Saving Capitalism from the Capitalists –  Luigi Zingales, Raghuram Rajan
  • By All Means Necessary – Elizabeth Economy, Michael Levi

 

GİF Genç Profesyoneller Programı’nın 2015 Dönemi katılımcılarına buradan ulaşılabilir.